מה אנחנו עושים עכשיו – עדכון אחרי מילואים

נכון שאין תחליף ללחימה בשטח, למסירות נפש ממשית, או לגבורה אזרחית,

אבל כל עוד אנחנו לא במילואים (המצב הזה כנראה לא יימשך עוד הרבה זמן…) – אנחנו משתדלים לעשות את מירב המאמצים כדי לספק תוכן ורוח לעת המלחמה.

נספר עליהם קצת כדי שתדעו, ואם במקרה תרצו לשתף פעולה עם אחד הפרויקטים שלנו – נשמח לשמוע.

 

ה’יזומות’ שלנו, אם להתנסח בצה”לית, הן כמה פרויקטים מיוחדים למלחמה:

מלחמה של גיבורים – הפרויקט של הדסה בן ארי, בהשתתפות מבחר כותבים (ועורכי לשון) שעוסקים, בהתנדבות מלאה, בהנגשת סיפורי גבורה מהמלחמה לילדים. האמת, החלק שלנו בפרויקט הזה קטן בהשוואה לשאר המתנדבים בפרויקט, אבל בכל זאת – אפרת ערכה לשונית סיפורים בשבועות הראשונים של המיזם (תוך כדי מילואים של חיים), ובהמשך חיים הצטרף ככותב.

הגיבורים 5: סודות ה… (ששש, אסור לגלות!) – הספר החמישי בסדרת ‘הגיבורים’ (אחרי ‘סודות בלב מדבר’, ‘סודות בין הסמטאות’ ועוד) אמנם לא עוסק במלחמה בגלוי, אבל היא בהחלט נוכחת ברקע. הספר החל להיכתב לפני המלחמה, שינה כיוון תוך כדי המלחמה (בלי שבויים ובני ערובה, אבל עם יותר גבורה ואקטיביות), ומקפל בתוכו חוויות מהמילואים שעברו טרנספורמציה לסצנות דרמה מעולם הדמיון. הספר עוסק ברב דרוקמן ושבט איתנים, ויוקדש לעילוי נשמותיהם של תלמידיהם, חללי ישיבות ההסדר.

תיעוד אישי – בין הפרויקטים, חיים משתדל גם לתעד את הסיפורים האישיים שלו מהמילואים בגזרת חברון. ספר לא ייצא מזה בינתיים, כל עוד אין לנו פרספקטיבה היסטורית רחבה מספיק כדי לספר על המלחמה, אבל גרסה ראשונית תצא בע”ה בקרוב. אולי לקראת יום העצמאות.

שיחות מישיבת ירוחם – קצת לפני המלחמה עברנו/חזרנו לירוחם, ולא יכולנו לשער עד כמה המעבר הזה יהיה קריטי. מלבד הסביבה התומכת בתקופת המילואים, מתברר שחיים חזר לסביבת הישיבה בדיוק כשהיא איבדה תשעה מבניה – ביניהם בן דוד שלנו, וחברים קרובים. לאחרונה נרתמנו לכתיבה, עריכה ופרסום של תכנים שנאמרו בישיבה בתקופה מיוחדת זו.

עוד בקנה: הדרכת ילדים ונוער בתיעוד חוויות אישיות; חוברת סיפורים ליום העצמאות, שתתווסף לספר ‘ולתפארת מדינת ישראל’. אם נספיק לכתוב ולערוך אותה; סיפורי ילדים לילדי המילואימניקים, ונראה מה עוד… מלבד זאת סייענו בכתיבה, עריכה וניקוד של קטעים, שירים ותפילות שיצאו במסגרות צבאיות, מיזמי זיכרון, עלוני שבת ועוד.

 

לאלה מצטרפות משימות ב’בט”ש’, אם להשתמש שוב בצה”לית, המשימות השוטפות שמקבלות גוון מיוחד במלחמה.

מלאה הארץ דעה – עריכת שיעורים, ספרים ועלונים מאת הרב ראובן ששון במיוחד לעת המלחמה,

עד שהרצפה תתייבש – דבר התורה השבועי בשיתוף עם ‘אולפני אתרוג’, שמוקדש גם הוא מדי שבוע לנושאים השונים העולים במלחמה,

וגם הסיפורים השוטפים ב’אותיות וילדים’ נכתבים מתוך חשיבה מרובה, מה הכי יתאים לילדים בתקופה הזאת.

אה, ויש גם פלייליסטים שהכנו בעיקר במילואים זה לזו וזו לזה, כי כשקשה למצוא מה להגיד ומה לכתוב – לפעמים הכי טוב לחבר את השירים הקיימים…

 

כאמור, אנחנו משתדלים לכתוב ולערוך לטובת עם ישראל סביב השעון, ועדיין התחושה היא שיש הרבה יותר מה לעשות. אם יש לכם רעיונות לדברים שחשוב שייכתבו, ומיזמי תוכן שחשוב לקדם, אתם מוזמנים לפנות אלינו.

בשורות טובות, ושנזכה בע”ה לכתוב על הניצחון המלא, שיבת החטופים, חידוש ההתיישבות ברצועת עזה והגאולה השלמה.

עוד באותו נושא