אתגר האפיקומן של בלק הבלש!

איפה האפיקומן, ולאן נעלם פתית החמץ העשירי?

אחרי שלוש עונות בעיתון הילדים “אותיות”, סיבוב של חידות בחנוכה האחרון וספר אחד, בלק הבלש חוזר עם פרקים חדשים וחגיגיים לפסח, כדי לעשות סדר בכל התעלומות הקשות של פסח.

בחמשת ימי חול המועד תצטרפו לחיים אקשטיין בחמש תעלומות חגיגיות שאפשר לפתור בעזרת ראש חריף ועיון במקורותינו היהודיים. בכל בוקר נשלח תעלומה חדשה בקבוצה (או במייל למשתתפים המעוניינים), ולקראת ערב רמז לסיוע, ופתרון החידה הקודמת. הפרקים עצמם יועלו גם כאן באתר האתגר.

את הפתרונות יש לשלוח למייל של בלק הבלש עד לבוקר של כל יום מימי חול המועד. כל פתרון נכון שיגיע בזמן, יזכה בכרטיס כניסה אחד להגרלה שתתקיים לאחר החג על ספרי הילדים והנוער שלנו: בלק הבלש – תעלומת הפורץ המסתורי, אוצר בשמים – שמונה סיפורי חז”ל מלכותיים, סודות מן המרתף – בעקבות הראי”ה קוק, ולתפארת מדינת ישראל – סיפורים לחג העצמאות.

כדי לקבל את כל החידות יום אחרי יום בחול המועד, וכן רמזים ופתרונות, אפשר להצטרף לקבוצת הווטסאפ: https://chat.whatsapp.com/HX9NSt4gNtH1CWJtTGfTia

או למעדיפים לקבל במייל: https://www.myofficeguy.com/s/558405809-jul9/

פתרונות (וגם שאלות, וכל עניין שהוא) שולחים לכתובת המייל:

balakbalash@gmail.com

עדיין לא מכירים את בלק הבלש? כאן תוכלו להזמין את הספר: https://www.haotiyot.com/shop/balak-1/

 

בדומה לספר, החידות של בלק הבלש מבוססות על קיצור שולחן ערוך (של הרב גאנצפריד. למעוניינים, יש גם הפניות לאותן הלכות בקיצור שולחן ערוך מקור חיים). ילדים ונוער מכיתה ב’ ומעלה יוכלו להתמודד איתן לבד, אבל אפשר ומומלץ להיעזר בהורים בכל גיל, ולהפוך את החידות לחוויה משפחתית חגיגית.

 

פסח כשר ושמח!
בלק הבלש, אמיל העוזר הנאמן, שרלוק כלב הגישוש
וחיים אקשטיין

 

הפרקים שפורסמו:

אתם לא טועים, גם האיור חדש.
הכירו את בלק, אמיל ושרלוק בגרסת הפתעה של המאייר דביר מימון שהצטרף לחגיגה!

 

 

עוד באותו נושא