כרטיסי שמות לסעודת ראש השנה

אם יש לכם הרבה אורחים בראש השנה, ייתכן שתרצו לקבוע מראש איפה כל אחד יושב.

במקום לכתוב סתם פתק עם שם ליד כל צלחת, חשבו בארגון קרוב ללב על רעיון נפלא – כרטיס עם משפט קצר וקולע על הסעודה החגיגית, שיונח על הצלחת או המפית, ויקדם את פניו של כל אורח.

מנויי קרוב ללב (ובעיקר השכנים שלהם, כיוון שמטרת הארגון היא הכרות עם השכנים) כבר קיבלו את הפתקים עם עיצוב מרהיב, אבל גם אתם יכולים להוריד לעצמכם את המשפטים, להוסיף שמות ולעטר כפי רצונכם.

שנה טובה!

 

1

לסעודה הראשונה של השנה אנו בוחרים רק בטוב, בתפוח ובדבש. ראש השנה הוא היום לבחירות טובות ולהחלטות טובות, שאיתן נמשיך לשנה החדשה.

 

2

עדיין לא ידוע אילו משימות תהיינה לנו השנה, אך סביב השולחן אנחנו כבר יודעים מי יהיו השותפים שלנו למשימה. נעשה זאת יחד.

 

3

הערב, בידינו להזמין את מי שנרצה לשולחן שלנו השנה. השמחה, התקווה, האחדות והאהבה – עומדים מחוץ לדלתנו, מחכים שנזמין אותם להיכנס.

 

4

ראש השנה הוא שולחן ערוך, לפני שהמנות הוגשו. איננו יודעים מה יוגש לנו השנה, ואם הוא יהיה לטעמנו, העיקר שנהיה ערוכים. ראש השנה הוא הזמן לסדר את מחשבותינו ולבנו, ולעטר אותם באור חיובי.

 

5

כשאנשים קונים בגד חדש או כלים חדשים לחגים, בלב הם מבקשים לומר: מהיום אנחנו נראים אחרת.

תשכחו ממה שראיתם עד עכשיו, ותסתכלו עלינו במהדורה החדשה שלנו.

 

6

"יום שימת אהבה ורעות, יום עזיבת קנאה ותחרות"  (מתוך תפילות הימים הנוראים). לא משנה מה היה בשנה החולפת – את השנה החדשה אנו מתחילים יחד, באהבה, סביב שולחן אחד.

 

7

"כמו חצב, להתבצר במעבה האדמה… ואחר כך להיתמר…" (נעמי שמר)

כמו החצבים הפורחים בגאון, זה הזמן להרים קצת את ראשינו, להביט מעבר ללוח הזמנים השגרתי והצפוף, לצמוח הלאה, כלפי מעלה.

 

 

8

זה הכסא שלי, כאן המקום שלי, כאן הנקודה שלי סביב השולחן. ראש השנה הוא הזמן לחשוב מחדש על המקום האישי שלנו, לדעת שיש נקודה בעולם ששייכת רק לנו ולה נועדנו.

 

9

זה שמי, זה המקום שלי. ראש השנה הוא יום ההתחדשות של העולם, וגם שלי. זהו הזמן לחזור אל עצמי, אל שמי הפרטי, אל הייעוד בעולם שמיוחד רק לי.

 

10

"שיפה ושונה תהא השנה…" (נעמי שמר)

הלילה שמים על השולחן רק את היפה והטוב. גם בתפילות ראש השנה, איננו מכים על חטאינו. פותחים דף חלק, התחלה חדשה וטהורה, באמונה שהשנה תהיה יפה ושונה.

עוד באותו נושא